Tydzień głośnego czytania

Miniony tydzień w bibliotece szkolnej upłynął nam na poznawaniu zbioru opowiadań Pierra  Gripari „Opowieści z ulicy Broca”. Te niezwykłe, zaskakujące teksty powstały w latach sześćdziesiątych XX wieku przy współudziale małych paryżan. Pisarz zaprosił dzieci z wielokulturowej dzielnicy, by pomogły mu stworzyć całkiem nowe historie.

okladka

Podczas Tygodnia Głośnego Czytania mogliśmy się przekonać, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic, a mali ludzie są bacznymi obserwatorami  i wiedzą o życiu naprawdę dużo.

Impreza w bibliotece gromadziła na dużych przerwach sporo słuchaczy, co z pewnością było zasługą zarówno lektorów jak i samych opowiadań. Uczniowie z uwagą słuchali historii o przepowiadającej przyszłość lalce Skubidu, o olbrzymie, który dla miłości postanowił stać się mniejszy, o marzeniach pani Ziemniakowej, o wróżce z kranu, która dość niefrasobliwie rozdawała dary oraz o niezwyciężonej miłości księcia Bluba do syreny.

Po wysłuchaniu opowiadań uczniowie brali udział w krótkich formach warsztatowych związanych z konkretnymi opowieściami. Rezultaty prac dzieci można jeszcze oglądać  w bibliotece.

Oto lista opowiadań i czytających:

„Skubidu, wszystkowiedząca lalka”                           p. Tomasz Ogrodnik

„Olbrzym w czerwonych skarpetkach”                      p. Adam Perzyński

„Miłość pani Ziemniakowej”                                      p. Paweł Nowicki

„Wróżka z kranu”                                                      p. Jadwiga Trzcińska

„Książę Blub i syrena”                                               p. Katarzyna Markiewicz

Impreza była wyjątkowo udana. Świadczą o tym chociażby pytania uczniów, kiedy znowu odbędzie się Tydzień Głośnego Czytania.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w naszej akcji!

Beata Janecka i Ewa Pilarska

Visitor IP : 18.226.96.61 1 Unknown - Unknown