COMENIUS ASYSTENT

Barbara Francetic

W ramach programów unijnych od listopada tego roku (do końca roku szkolnego) będziemy gościć w naszej szkole Asystenta z Chorwacji panią Barbarę Francetic.

Pani Barbara będzie prowadziła część zajęć z matematyki i informatyki. Będzie również wspomagać panie prowadzące koła plastyczne dla uczniów klas młodszych i starszych.
Dodatkowo pani Barbara będzie przez cały czas pobytu u nas zaznajamiać każdą z klas z kulturą i zwyczajami chorwackimi tak, by wszystkie dzieci i nauczyciele mogli przygotować się do Dnia Chorwackiego, który odbędzie się 9 maja 2014r. w naszej szkole.

A oto kilka zdań, które przesłała do nas pani Barbara:

Witam!
My name is Barbara Francetic.
I come from a small town named Kastav, which is situated near Rijeka, on the Adriatic Sea.
I'm mathematics and computer science teacher, but except numbers I like art. I am creative person, and I like to make objects from different materials, and I hope that we will make nice things together. I also like baking cakes, and I would like to introduce you typical Croatian sweets.
I enjoy traveling and meeting new people, as well as learning about new cultures and customs. I hope that you will teach me something about Poland, and I will tell you something more about Croatia.
I would like to show you that mathematics can be very fun.
And one sentence for the end: Chciałabym nauczyć się języka polskiego.

Witam!
Nazywam się Barbara Francetic.
Pochodzę z małego miasteczka Kastav niedaleko Rijeki nad Morzem Adriatyckim. Jestem nauczycielem matematyki i informatyki, ale oprócz liczb lubię też sztukę. Jestem osobą kreatywną, lubię wykonywać przedmioty z różnych materiałów i mam nadzieję, że będziemy razem tworzyć razem fajne rzeczy. Lubię również piec ciasta i chciałabym zaznajomić Was z typowymi chorwackimi słodyczami.
Lubię podróżować i poznawać nowych ludzi jak również poznawać nowe kultury i zwyczaje. Mam nadzieję, że nauczycie mnie czegoś o Polsce, a ja opowiem Wam w zamian o moim kraju Chorwacji.
Chciałabym również pokazać Wam, że matematyka może być zabawna.
I jedno zdanie na koniec: Chciałabym nauczyć się języka polskiego.

Liczymy na to, że pani Barbara zostanie ciepło przyjęta nie tylko przez uczniów i nauczycieli, ale również przez rodziców!

Visitor IP : 18.222.200.143 1 Unknown - Unknown